GELECEK ETKİNLİKLER

 • ORİGAMİ ATÖLYESİ

  Atölye Çalışması

  Origami ile Anneler günü hediyesi yapmaya ne dersin? 

  Bu deneyimi bizimle paylaşmak için sizlere Online Origami Atölyesi hazırladık. 
  Atölyemiz 8 Mayıs Cumartesi günü saat 19.00'da gerçekleşecektir.  Etkinliğimiz  her yaş gurubuna açıktır. Küçük çocuklarımız zorlanabileceği için ebeveyni ile beraber katılabilir.

   Origaminin Faydaları Nelerdir? 

  Origaminin pek çok faydası vardır. Öncelikle çocukların el ve parmak kasları ile el-göz koordinasyonları gelişir. Böylece çocuklar sıradan kağıt parçalarını güzel bir şekilde şekillendirerek, yaşamın en önemli dinamiklerinden biri olan dönüşüm fikrini kolay bir şekilde içselleştirir. Origami ile ilgilenen insanların genel olarak konsantrasyonu artar. Origami sanatı ile ilgilenmek kişilerin estetik algılarını ve de dünyaya bakışlarını değiştirir. Çocukların ve yetişkinlerin uzamsal zekasına katkı sağlayarak onlara mantıklı ve doğru düşünebilme yetisi kazandırır.

  Kayıt ve detaylı bilgi için yazabilir ya da arayabilirsiniz.??05353646077

  Devamı...

 • ORİGAMİ ATÖLYESİ

  Atölye Çalışması

  Origami ile hafta sonu eğlencesine var mısın? 
  Bu deneyimi yaşamak için sizlere Online Origami Atölyesi hazırladık. 
  Atölyemiz 11 Nisan  Pazar günü saat 17.00'da gerçekleşecektir.  Etkinliğimiz çocuklara ve çocuk ruhunu hep yaşatan yetişkinlere yöneliktir. Küçük çocuklarımız ise ebeveyni ile beraber katılabilir.

   Origaminin Faydaları Nelerdir? 

  Origaminin pek çok faydası vardır. Öncelikle çocukların el ya da parmak kasları ile el ve göz koordinasyonları gelişir. Böylece çocuklar sıradan olan kağıt parçalarını güzel bir şekilde şekillendirerek, yaşamın en önemli olan dinamiklerinden biri dönüşüm olgusunu kolay bir şekilde içselleştirir. Origami ile ilgilenen insanların genel olarak konsantrasyonu artar. Origami sanatı ile ilgilenmek kişilerin estetik algılarını ve de dünyaya bakışlarını değiştirmektedir. Çocuklara ve yetişkinlere üç boyutlu olan mantıklı ve doğru düşünebilme yetisi de kazandırır.

  Kayıt ve detaylı bilgi için yazabilir ya da arayabilirsiniz. 05353646077

  Devamı...

 • Metis Kitap Kulübü

  Atölye Çalışması

  Mart Ayının son pazar günü yani 28 Mart akşamı adı kadar zarif bir kitabı konuşmak için buluşuyoruz. Günde 13 sayfa okuyarak sen de bize katılabilirsin. Bahar ayında çiçek gibi kitaplarla çiçek açmak umuduyla. Şimdiden keyifli okumalar.

  Sizler de  Metis Kitap Kulübü'ne üye olmak, bundan sonra okuyacağımız tema ve romanların seçimine destek olup okuma yolculuğumuza katılmak isterseniz, bornova@aktiffelsefe.org mail adresimizden bizlere ulaşabilir ya da telegram sayfamıza (metiskitapkulübü) üye olabilirsiniz.

  Devamı...

 • ORİGAMİ ATÖLYESİ

  Atölye Çalışması

  Baharın gelişini origami ile karşılamaya ne dersin? 

  Bu deneyimi yaşamak için sizlere Aktiffelsefe Bornova Temsilcilik olarak Online Origami Atölyesi hazırladık. Atölyemiz 13 Mart Cumartesi günü  saat 19.00 'da gerçekleşecektir. 

  Etkinliğimize baharı origami ile karşılamak isteyen her yaş grubundan herkes katılabilir.

   Origaminin Faydaları Nelerdir? 

  Origaminin pek çok faydası vardır. Öncelikle çocukların el ya da parmak kasları ile el ve göz koordinasyonları gelişir. Böylece çocuklar sıradan olan kağıt parçalarını güzel bir şekilde şekillendirerek, yaşamın en önemli olan dinamiklerinden biri dönüşüm olgusunu kolay bir şekilde içselleştirir. Origami ile ilgilenen insanların genel olarak konsantrasyonu artar. Origami sanatı ile ilgilenmek kişilerin estetik algılarını ve de dünyaya bakışlarını değiştirmektedir. Çocuklara ve de yetişkinlere üç boyutlu olan mantıklı ve doğru düşünebilme yetisi de kazandırır.

  Kayıt ve detaylı bilgi için yazabilir ya da arayabilirsiniz. 05353646077

  Devamı...

 • Bir Sevgi Faaliyeti Origami

  Felsefe Seminerleri Dizisi

  Sevdiklerinle katıl ve sevdiklerine duygularını origami ile anlat??

  Bu deneyimi yaşamak için sizlere Aktiffelsefe Bornova Temsilcilik olarak Online Origami Atölyesi hazırladık. Atölyemiz 13 Şubat Cumartesi günü  saat 19.00 'da gerçekleşecektir. 

  Etkinliğimize hediyelerini kendi elleri ile yapmak ve  sevgisini bu yolla ifade etmek isteyen her yaş gurubundan herkes katılabilir.??

  Kayıt ve detaylı bilgi için yazabilir ya da arayabilirsiniz.??05353646077

  Devamı...

 • ÇOCUKLAR İLE ORİGAMİ ATÖLYESİ

  Felsefe Seminerleri Dizisi

  Huzura ve neşeye en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde  eğlenceli bir ev etkinliğine ne dersin?

  Bu deneyimi yaşamak için sizlere Aktiffelsefe Bornova Temsilcilik olarak Online Origami Atölyesi hazırladık. 
  Atölyemiz 16 Ocak Cumartesi günü 19.00-21.00 saatleri arasında gerçekleşecektir. Gelin kış temalı süslerimizi kendi ellerimizle yapalım. Kardan adam yapıp burnuna havuç takalım...
  Etkinliğimiz  çocuklara yöneliktir. Küçük çocuklarımız ise ebeveyni ile beraber katılabilir.
  Kayıt ve detaylı bilgi için yazabilir ya da arayabilirsiniz.??05353646077

  Devamı...

 • Online Origami Atölyesi

  Felsefe Seminerleri Dizisi

  Huzura ve neşeye en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde kağıtla şekillenen Origami ile hafta sonu eğlencesine var mısın? 

  Aktiffelsefe Bornova Temsilcilik olarak bu deneyimi yaşamak için sizlere Online Origami Atölyesi hazırladık. 

  Atölyemiz 26 Aralık Cumartesi günü 19.00-21.00 saatleri arasında gerçekleşecektir. Gelin yılbaşı süslerimizi kendi ellerimizle yapalım. Evimizi el emeklerimizle donatalım. Etkinliğimiz  çocuklara ve çocuk ruhunu hep yaşatan yetişkinlere yöneliktir. Küçük çocuklarımız ise ebeveyni ile beraber katılabilir.
  Kayıt ve detaylı bilgi için yazabilir ya da arayabilirsiniz.??05353646077

  Devamı...

 • YAŞAMIN RENKLERİ - ONLİNE SEMİNER

  Felsefe Seminerleri Dizisi

 • FELSEFE İLE KENDİNİ İNŞA ET

  Felsefe Seminerleri Dizisi

  10 Şubat 2020 Pazartesi saat 19:00' da Aktiffelsefe Bornova'da gerçekleşecek seminer dizimizin ilk seminerine davetlisiniz.

  Felsefe seminerlerimizde insanın zaman ve mekân içindeki yolculuğu, Etik, Sosyopolitik, Tarih Felsefesi olarak üç temel başlıkta incelenmektedir. Bu temel felsefe seminerlerinde insanın kendini tanıma macerası ve toplumların mükemmelliğe erişme yolunda verdiği sürekli mücadele aktarılmaktadır.

  Her hafta aynı gün ve saatte gerçekleşecek Felsefe Seminerlerimiz 6,5 ay sürmektedir.

  Detaylı seminer programı için aşağıdaki linke tıklayınız...

  https://www.aktiffelsefebornova.org/seminer_programi

  Devamı...

 • STOA FELSEFESİ

  Konferans

  "Bununla birlikte başlangıçta kendime çizdiğim planın gerekliliklerinin dışına çıktığımı fark etmeye başlıyorum. Beni buna götüren şey stoacı sistemin olağanüstü yapısı ve ele aldığı konuların mükemmel bir biçimde birbiriyle tutarlılığı oldu. Lütfen bana ciddi olarak söyleyin, o sizin içinizi
  de hayranlıkla doldurmuyor mu?" Cicero, Iyiler ve Kötülerin Sımrlarr Üzerine

   STOA FELSEFESİ - Konferans
  20 Ocak Pazartesi Saat: 19.00
  Katılım ücretsizdir.

  Devamı...

 • Previous 1 2 3 4 5  ... Next