Doğayı Tanı Kendini Tanı

Doğayı Tanı Kendini Tanı

28 EKİM 2018 PAZAR

BUCA-Kaynaklar

Hareket Saati ve Yeri:

8.00 Alsancak Lozan Meydanı Atatürk Lisesi Önü

8.30 Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi Önü

PROGRAM:

Saat 9.00 gibi Kaynaklar Köy meydanında yanımızda getirdiğimiz yiyeceklerle kahvaltı yapıyoruz.(Köyde alışveriş imkânı vardır.)Kahvaltımızı yaptıktan sonra doğayı tanımak ve gözlemlemek üzere sessiz bir şekilde etkinliğimiz başlayacaktır. Etkinliğimiz gidiş-dönüş toplamda 8km civarı dere kenarında olacaktır. Yaklaşık 1,5 saatlik piknik yapılacaktır, yanınızda getirdiğiniz kumanyalarınızı yiyebilirsiniz.(Ateş yakılacak, isteyenler yanında sucuk getirebilir.)

Etkinlik sırasında Maya'nın Oyunları kitabından doğa  konulu makale okunacak ve üzerine sohbet edilecektir, isteyenler makaleyi  okuyarak gelebilir katkıda bulunabilir. Köy meydanında son çaylarımızı içtikten sonra araçlarımıza binip şehre dönüşe geçiyor olacağız, saat 17.30 gibi şehirde olmayı planlıyoruz.

YANIMIZDA OLMASI GEREKENLER

Kişilerin mevsim şartlarına göre uygun giysileri, yağmurluk,  kaymayan ayakkabı, yedek çorap ve yedek kıyafetler, şapka, güneş kremi, güneş gözlüğü, varsa kullandığı ilacı...

Enerji verici yiyecekler(kuru incir, kayısı, üzüm v.b. ) taşımaları tavsiye edilir. Yanınızda bir öğünlük yiyecek ve en az 1 lt suyunuz olmalıdır.

ÖNEMLİ :  

1.SAĞLIK SORUNU OLANLARIN KATILIMI UYGUN OLMAYACAKTIR.

2.ETKİNLİK SIRASINDA TÜM MOLALAR DAHİL DOĞAYA DOĞAL YA DA DOĞAL OLMAYAN ÇÖP ATILMAMASI GEREKMEKTEDİR.

Doğa etkinliklerimizde doğayı tanımak, doğadan ilham almak, doğayı dinlemek, doğa ile bütünleşmek, birlikte hareket etmek amaçlanmaktadır!

ETKİNLİKLERİMİZE GELMEDEN ÖNCE MUTLAKA ÖNKAYIT YAPTIRILMASI GEREKMEKEDİR.

Derneğimizin diğer faaliyetleri için www.aktiffelsefe.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

GEA DOĞA  Aktiffelsefe

Alsancak 532 672 63 00

Bornova 536 466 28 28 Fethi Arslan