CHİ KUNG

Kayıt ve bilgi icin bizi arayın: 02323732729 05057278411
Chikung Anlamı Nedir?

Çhı=yaşam enerjisi Kung=Etkinlik ,çalışma
Chikung=Yaşam enerjisi üzerinde çalışma- Can yetkinleştirme.

Shaolin tapınağı çıkışlı olup, 7 bin yıllık eskiliğe sahiptir .Chikung derin karın solumasıyla ve hareketler aracılığıyla, bedenimizdeki yaşam enerjisinin akışını teşvik etmek, yaşam enerjisini özel noktalara yoğunlaştırmak, kanallar ve organlar sistemini daha etkin beslemektir.

Etkileri Nelerdir?

Chikung çalışmak sağlam bir bünye yaratır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Yapılan klinik deneylerde sağlığı korumada, hastalıkların önlenmesinde ve bazı hastalıkların tedavisindeki etkinliği kanıtlanmıştır.
Solumanın sağlıklı etkisi artar, sindirim, kalp-damar, ve sinir sistemlerinin işlevleri ve uyku kalitesi iyileşir, yorgunluk ve gerginlik kaybolur, fiziksel ve zihinsel güçlenme olur, fiziksel dayanıklılık artar. Düzenli çalışıldığında, biyolojik yaşı değiştirebilir, iç organları güçlendirir serbest radikallerin zararlarından koruyarak birçok yaşlılık belirtisini azaltıp geciktirir.
Yapılan klinik deneylerde Chikung esnasında beyin hücrelerinin daha fazla eş zamanlı çalıştığını, beynin sağ sol ön ve arka yarım kürelerinin bağdaşım düzeyinin arttığı gözlenmiştir. Beyin dalgaları bağdaşımı zihin-beden bütünlüğü, uyum ve bütünleşme hissi doğurmaktadır. Ruh sağlığını güçlendirirken duyuları da berraklaştırır.

Nasıl Yapılır Kimler Yapar?
Öğrenmesi ve uygulaması kolay olan Chikung, her yaşa, bünyeye ve bedensel duruma uyarlanabilen esnek yapısıyla herkesi kapsar. Riski olamayan güvenli bir spordur. Hareket etmeye olanak tanıyan rahat kıyafetler ve küçük bir alan yeterlidir.

CHİKUNG SEMİNER İÇERİĞİ:
Tarihçesi ve işlevi hakkında teorik bilgi
Enerjetik ısınma hareketleri
8 set chi kung pratik aktarımı
Enerjetik masaj
*Eğitim sonunda "Katılım Belgesi" verilecektir

 

KAYNAK ÖNERİSİ:
I CHING- Rıchard Wılhelm
EJDERİ UYANDIRMAK-Hakan Onum
Eğitmen Adı Soyadı: Emel Eva Tokuyan

Unvanı: Eğitmen/Yazar/Tai Chi Eğitmeni

Özgeçmişi: Eğitim Fakültesi mezunudur. Küçük yaşta karate eğitimi almıştır. 1999 yılından beri Tai Chi Chuan ve 2007 yılından beri Nei Kung alanında felsefi savunma sanatları eğitimlerine devam etmektedir. Ekvator Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Profesöründen iki yıl Feng Shui eğitimi almıştır. Pekin Beden Eğitimi Üniversitesinde aktarılan Chi Kung ve Tai Chi Chuan yang stilini 1999 yılından beri çok sayıda kişi ve kurumlara vermeye devam etmektedir.

Tai Chi /Chi kung seminerleri verdiği yerler:
Yurt dışında; İngiltere, Hollanda ve Almanya.
Yurt içinde; Alsancak Sokak Şenlikleri, Çeşme Sağlık Fuarı, 9 Eylül Üniversitesi Bahar Şenlikleri, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çeşitli okullar, Özel kurum ve kuruluşlar, Celal Bayar Üniversitesi, Adana, Ankara, Mersin, İzmir, İstanbul, Van, Manisa gibi illerde, verdiği TaiChi Chıkung seminerleri workshoplar yanı sıra felsefe, psikoloji temalı konferanslar yapmıştır.

Aynı zamanda bir sivil toplum kuruluşu olan Aktiffelsefe bünyesinde 21 yıl çeşitli alanlarda yöneticilik yapmış, felsefe ve psikoloji, kişisel gelişim dizi seminerleri ve Türkiye’nin çeşitli illerinde konferanslar vermiştir.

Binden fazla sosyal sorumluluk projesine aktif olarak katılmış ve organize etmiştir.

Mitolojik resim atölyesi eğitimleri vermiş ve resim çalışmalarına devam etmektedir. Kişisel karma üç sergi açmıştır.

Halen, www.manisainternethaber.com , www.ekonomidoktorunuz.com ve Yeni Giresun gazetelerinde köşe yazarlığı yapmaktadır.
"İçsel Yolculuklar Atlası" adında bir kitabı vardır.

Web sitesi: https://www.hayatenerjim.com/